Czy CitizenGO może pomóc przy dostarczeniu podpisów petycji?


Twórcy petycji zazwyczaj sami organizują dostarczenie swoich petycji. Można to zrobić, wysyłając adresatowi petycji wiadomość e-mail zawierającą link do kampanii i listę sygnatariuszy lub drukując całość i wysyłając dokumenty pocztą. Dokumenty można także przekazać osobiście. 

Chcemy, aby Państwa dostarczenie podpisów zakończyło się ogromnym sukcesem, dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek:

Jak najlepiej przygotować dostarczenie petycji:

  • Wybierz datę, która wiąże się z jakimś wydarzeniem lub czasem zainteresowania mediów daną sprawą, aby petycja zyskała możliwie największy rozgłos.
  • Skontaktuj się z adresatem petycji, aby sprawdzić, czy ta osoba osobiście odbierze petycje. Jeśli nie ma takiej możliwości, zapytaj, czy może to zrobić ktoś z biura tej osoby. Jeśli dalej spotykasz się z odmową, rozważ kontakt z politycznym przeciwnikiem, który mógłby wesprzeć kampanię (im bardziej będzie on rozpoznawalny, tym lepiej).
  • Nawiąż współpracę z ekspertami w danej dziedzinie, aby stawili się w trakcie dostarczenia podpisów i tym samym nadali rangę sprawie.
  • Zaproś osoby popierające petycje na wydarzenie! Wyślij zaproszenie, korzystając ze swojej sieci kontaktów.

Jak zainteresować media:

  • Niech będzie kreatywnie: nietypowy temat i hasła w trakcie wydarzenia sprawią, że petycja zyska zainteresowanie dziennikarzy.
  • Niech będzie medialnie: Największe wydarzenia medialne mają świetną oprawę wizualną. Zadbaj o obecność fotografa oraz o to, aby zdjęcia z wydarzenia przykuwały uwagę.
  • Niech będzie prosto: Przygotuj zwięzły komunikat medialny (nie więcej niż jedna strona) razem ze zdjęciami gotowy do wysłania do agencji prasowych

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań lub komentarzy, prosimy o wiadomość poprzez kliknięcie niebieskiego przycisku “Napisz do nas” w prawym dolnym rogu.