Jak mogę zapisać CitizenGO darowiznę w moim testamencie?

Jeśli już mają Państwo sporządzony testament…

Mogą go Państwo zmienić, zapisując darowiznę na rzecz CitizenGO, ale powinni Państwo skonsultować się najpierw z prawnikiem lub notariuszem, który sporządzał pierwotny dokument. Większość osób decyduje się na sporządzenie nowego testamentu i zniszczenie starego, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień. Poniżej znajdą Państwo dane, które należy przekazać prawnikowi, aby poprawnie zaadresować CitizenGO oraz wybrać język. Rekomendujemy skonsultowanie się z prawnikiem w kwestii języka, którego będą Państwo używać w dokumencie, aby nie doszło do nieporozumienia. 

Jeśli po raz pierwszy sporządzają Państwo testament… 

Mogą Państwo skorzystać z tekstu poniżej jako wersji roboczej, jednak zachęcamy do konsultacji z notariuszem w kwestii języka, jakiego używają Państwo w swoim dokumencie. 

“Przekazuję na rzecz Fundacji CitizenGO, hiszpańskiej organizacji non-profit, z siedzibą główną mieszczącą się przy ul. Conde de Peñalver 52, 3-D, 28006 Madryt, Hiszpania, lub w przypadku gdyby Fundacja CitizenGO przeniosła całość swoich funduszy na poczet innej organizacji, przekazuję na rzecz tej organizacji [cały (lub __ procent) mojego majątku osobistego] lub [kwotę (PLN/EUR/USD___] jako darowiznę na cele statutowe.”

Należy pamiętać, że każdy kraj ma własne zasady dotyczące tworzenia ważnego testamentu i jego konsekwencji podatkowych, dlatego nie jesteśmy w stanie udzielić tutaj żadnych porad w tych kwestiach. Ponieważ przepisy i regulacje dotyczące takich darowizn są bardzo zróżnicowane, zalecamy, aby jako punkt wyjścia użyć tekstu w języku angielskim, a następnie skonsultować się z doradcą finansowym, który podpowie, jakie regulacje obowiązują w Państwa kraju. 

Mogą Państwo potrzebować poniższych danych:

Numer Identyfikacji Podatkowej CitizenGO (Tax ID): G86736998

Adres CitizenGO:

Fundación CitizenGO

Conde de Peñalver 52, 3-D

28006, Madrid, Spain

Napisz do nas: jeśli na którymś etapie pojawiają się Państwu pytania lub mają Państwo wątpliwości co do informacji na tej stronie. Proszę skorzystać z adresu: fr-ops@citizengo.org, a ktoś z naszego zespołu skontaktuje się z Państwem.